Handel i konsumpcja

Słabość handlowej spółki na tle rynku utrzymuje się

Wyniki w ostatnich okresach zwykle były gorsze od oczekiwań analityków. Inne spółki handlowe radzą sobie dużo lepiej.
Foto: materiały prasowe

W piątek notowania Eurocashu znżkowały o ponad 1 proc., do 13,46 zł za walor. Tym samym kurs znalazł się na tych samych poziomach co w maju, niwelując cały dorobek z blisko dwóch miesięcy.

Notowania Eurocashu odstają od innych handlowych spółek. Od początku tego roku akcje straciły około 1 proc. Tymczasem Dino Polska niedawno wzbiło się na nowe rekordy, przebijając poziom 300 zł za walor. Rynkowa wartość Eurocashu sięga niecałych 1,9 mld zł, z kolei Dino wyceniane jest na 29,5 mld zł. Przypomnijmy, że wycena Dino przed giełdowym debiutem w kwietniu 2017 r. nie przekraczała 4 mld zł przy wartości Eurocashu sięgającej 3 mld zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.