REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Kania bez PFR. Twierdzi, że ma oferty

Będący w postępowaniu układowym producent wędlin nie wyklucza włączenia do grupy swojego kontrahenta, od którego ma należności.
Foto: materiały prasowe

Zakłady Mięsne Henryk Kania poinformowały w komunikacie bieżącym, że podpisały w czwartek dwie umowy o zachowaniu poufności z potencjalnymi inwestorami branżowymi, którzy zgłosili zainteresowanie inwestycją w spółkę. Nie wskazali oni, czy będzie to dostarczenie kapitału obrotowego czy inny rodzaj inwestycji. Podmioty te mają rozpocząć ogólny przegląd spółki, w szczególności pod kątem oszacowania majątku i oceny zdolności produkcji.

Parę dni temu pisaliśmy, że ZMK Kania miały złożyć wniosek do Polskiego Funduszu Rozwoju o udzielenie wsparcia finansowego. Firma poszukuje 25–50 mln zł, które potrzebne są do odbudowy płynności i wznowienia pełnej produkcji. Wtedy firma wprost nie komentowała sprawy, wskazując, że oferty zostały skierowane do wybranych inwestorów instytucjonalnych, a wszystkie istotne wydarzenia komunikuje raportami bieżącymi.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA