Handel i konsumpcja

ZPC Otmuchów: wyniki w górę i nowa strategia

Rozwój marek, nowości w ofercie i rozbudowa zakładu zwiększająca moce produkcyjne to cele zarządu.

Marek Piątkowski, prezes ZPC Otmuchów.

Foto: materiały prasowe

Mimo pandemii Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów mają za sobą udany rok. Stratę na poziomie EBITDA udało się przekuć w zysk. Podczas poniedziałkowej sesji notowania spółki rosły nawet o 11 proc., do 2,4 zł. Dzięki temu kurs znalazł się na najwyższym poziomie od 2018 r.

Rentowność w górę

Jak wynika z wstępnych wyników finansowych grupy, w 2020 r. przychody wyniosły 232 mln zł w porównaniu z 213 mln zł rok wcześniej. Wstępny wynik skonsolidowany EBITDA wyniósł 12,8 mln zł wobec 2,4 mln straty EBITDA w 2019 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.