Gra giełdowa

Trudny rynek dał się we znaki uczestnikom Parkiet Challenge

Miniony tydzień na warszawskiej giełdzie nie rozpieszczał inwestorów. Doświadczyli tego również uczestnicy gry giełdowej Parkiet Challenge. Do zwycięstwa w tygodniowym rankingu wystarczyło „zaledwie” 24,11 proc.
Foto: parkiet.com

Stosunkowo niewielka zmienność, połączona ze spadkami głównych indeksów – tak wyglądał miniony tydzień na warszawskiej giełdzie. WIG20 w tym czasie stracił prawie 2 proc. Z kolei mWIG40 jedynie symbolicznie zyskał na wartości. W otoczeniu takim trudno było o spektakularne zyski, chociaż dla uczestników Parkiet Challenge nie ma rzeczy niemożliwych. Tym razem najwyższą, procentową tygodniową stopę zwrotu, która wyniosła 24,11 proc. osiągnął użytkownik „K@zula" (tydzień wcześniej taki wynik nie dawał nawet miejsca w pierwszej dziesiątce). Warto jednak zwrócić uwagę, że gracz ten odrabiał straty po nieudanych wcześniejszych inwestycjach. Mimo nawet największego procentowego wzrostu w minionym tygodniu wartość jego portfela wciąż jest mniejsza niż na początku gry.

Co ciekawa zwycięzca tygodniowego zestawienia był aktywny jedynie w poniedziałek i wtorek. Obracał akcjami Biomedu Lublin, Eurocash oraz Bogdanki. W portfelu na koniec tygodnia zostały mu już tylko te ostatnie.

Drugie miejsce w rankingu tygodniowym zajął użytkownik „magenta". Wykręcił on 22,63 proc. zysku handlując akcjami Biomedu Lublin i papierami GTC. Uczestnik ten wciąż bije się w walce o najwyższe lokaty w rankingu generalnym. Na razie zajmuje w nim drugie miejsce, a licząc od startu gry udało mu się zarobić prawie 61 proc. Lider „Fikumiku" może pochwalić się stopą zwrotu na poziomie 93,15 proc.

Trzecie miejsce w rankingu tygodniowym zajął „Player1". Jego wynik to 22,16 proc., a udało się go uzyskać handlując akcjami Biomedu Lublin oraz GTC.

Do wymienionej najlepszej trójki powędrują nagrody rzeczowe. Przypomnijmy, że I etap Parkiet Challenge jest podzielony na cztery tygodnie. Najlepsi gracze przejdą do finału, w którym łączna pula nagród to 30 tys. zł.

Trzeci tydzień rywalizacji pokazał, że nadal największą popularnością wśród graczy cieszy się Biomed Lublin. Zainwestowany kapitał w tę spółkę wynosi 7,4 mln zł. Drugi w tym zestawieniu jest Mercator Medical z wynikiem 1,76 mln zł, zaś trzeci CD Projekt (1,24 mln zł). W grze przeprowadzono już ponad 49 tys. transakcji o łącznej wartości 113,4 mln zł. W rywalizacji bierze udział ponad 3 tys. osób.

Przed nami ostatni tydzień gry w ramach I etapu. Walka o najlepszą dziesiątkę, która awansuje do finału zapowiada się pasjonująco. Po trzecim tygodniu, aby znaleźć się w niej trzeba było wykręcić 39,3 proc. zysku.

Cały czas można się rejestrować i walczyć o nagrody (szczegóły na: gra.parkiet.com). Przypominamy też, że na naszym kanale: youtube.com/parkiettv jest specjalna playlista "Parkiet Challenge 2020", gdzie znaleźć można materiały edukacyjne wprowadzająca w świat inwestowania na giełdzie. Zachęcamy do oglądania i życzymy powodzenia na rynku.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.