Gospodarka - Świat

The New York Times: Niezbędna decyzja

Amerykańskie Office of Financial Research w swoim corocznym raporcie ostrzega, że w wyniku ekonomicznych skutków pandemii istnieje znaczące ryzyko pogorszenia stabilności finansowej USA, a wiele gospodarstw i firm nie będzie w stanie się odbudować bez pomocy państwa.
Foto: Adobestock

– Ze względu na nieznany przebieg pandemii oraz wprowadzone restrykcje wiele firm nie ma pewności, kiedy się otworzy ani jakie zabezpieczenia będą musiały wprowadzić – stwierdzili eksperci OFR. Jak dodają, pakiety stymulacyjne są pomocne w ożywieniu gospodarki, jednak ryzyko pozostaje niezwykle wysokie.

Analitycy podkreślają, że ryzyko kredytowe jest jednym z największych zmartwień szczególnie pożyczkobiorców z sektora nieruchomości czy energetyki, ponieważ zmagają się oni z największymi stratami. Od miesięcy politycy nie mogą dojść do porozumienia w sprawie kolejnego pakietu stymulacyjnego. Jeszcze w maju demokraci chcieli przepchnąć program o wartości 3 bln dolarów, podczas gdy republikanie polegli, próbując przegłosować pakiet opiewający na 500 mld dolarów. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.