Forex

Typ techniczny: EUR/CHF podejmie kolejną próbę zmiany trendu?

Para EUR/CHF w ostatnich dniach zanotowała zjazd na niższe poziomy.
Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

Ruch ten spowodował Europejski Bank Centralny, który wskazał na rekalibrację programu skupu aktywów, a nie jego wygaszanie. Na razie z normalizacją polityki pieniężnej wstrzymuje się też jednak Szwajcarski Bank Narodowy. – Fritz Zurbruegg, jego wiceszef, powiedział w weekend w wywiadzie dla „Sonntagszeitung", że podwyżka stóp w Szwajcarii do dodatnich poziomów jest obecnie niemożliwa. Zurbruegg twierdzi, że ujemne stopy procentowe są konieczne, gdyż zapobiegają umocnieniu franka szwajcarskiego i w efekcie pozytywnie wpływają na wzrost gospodarczy i rynek pracy. To, co w Szwajcarii jest podobne do innych państw zachodnich, to odbieranie podwyższonej inflacji jako przejściowej – wskazują analitycy X-Trade Brokers. To powoduje, że euro mimo chwilowych problemów w ubiegłym tygodniu nie stoi wcale na straconej pozycji w konfrontacji z frankiem szwajcarskim. Ważna jednak będzie teraz również zmiana perspektywy dla pary EUR/CHF z punktu widzenia analizy technicznej. – Patrząc na wykres EUR/CHF, widać, że po zeszłotygodniowej nieudanej próbie wybicia linii trendu spadkowego nastąpiło cofnięcie, a kurs zatrzymał się na zniesieniu 50 proc. fali wzrostowej zapoczątkowanej w kwietniu 2020 r. (okolice poziomu 1,083). Od tamtej pory para walutowa stopniowo rośnie i kolejne przetestowanie wspomnianej linii trendu spadkowego nie jest wykluczone – wskazują eksperci XTB. PRT

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.