REKLAMA
REKLAMA

Forex

Dolar amerykański nie przestaje zaskakiwać siłą

Główna para walutowa EUR/USD jest już poniżej poziomu 1,10. Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że prognozy analityków, jeśli chodzi o przyszłość amerykańskiego dolara są mocno rozbieżne.
Foto: AFP

Nadal nie widać końca siły dolara amerykańskiego. Początkowo para EUR/USD miała problem w przebiciu psychologicznego poziomu 1,11 i wydawało się, że poziom ten jest szczytem możliwości zielonego. Wszystko zmieniło się jednak pod koniec ubiegłego tygodnia. Bariera 1,11 padła i bez większego problemu główna para walutowa złamała również poziom 1,10. Efekt? Dolar w relacji do euro jest najsilniejszy od maja 2017 r. Jak długo jeszcze będziemy świadkami siły amerykańskiej waluty?

Co się stało?

– Notowania głównej pary walutowej po piątkowym przełamaniu wsparcia na 1,10 pozostają poniżej tego poziomu i o wyjście na wyższe poziomy przed przeszłotygodniowym posiedzeniem EBC może być trudno. Za dolarem amerykańskim przemawiają obecnie nadzieje związane z amerykańsko-chińskimi rozmowami handlowymi, które mogą przynieść ocieplenie stosunków pomiędzy stronami i zmniejszyć szanse na bardziej agresywne cięcia stóp ze strony Rezerwy Federalnej – uważa Rafał Sadoch, analityk DM mBanku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA