REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Forex

Ropa naftowa brutalnie wyrwana z konsolidacji

Przez wiele miesięcy cena ropy WTI poruszała się w przedziale 50–65 USD za baryłkę. W poniedziałek po tych poziomach pozostały już tylko wspomnienia.
Foto: AFP

Szok i niedowierzanie! To co stało się w poniedziałek z cenami ropy naftowej, na długo przejdzie do historii rynku. Cena „czarnego złota" spadała momentami o ponad 30 proc. Baryłka ropy typu WTI była wyceniana już poniżej 30 USD. Ropa Brent zjechała poniżej 32 USD za baryłkę. Na rynku mamy do czynienia już z otwartą wojną cenową.

Atak podaży

Przez wiele miesięcy notowania ropy poruszały się w trendzie bocznym. W tym roku niedźwiedzie zaczęły jednak zdobywać coraz większą przewagę. W styczniu cena ropy WTI zjechała w okolice 50 dolarów za baryłkę, a w lutym znalazła się blisko 45 dolarów. Mimo wszystko wydawało się, że sytuację lada moment uda się opanować i długoterminowo ropa utrzyma się w konsolidacji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA