Finanse

Wiedzy nigdy za mało

Wiedza finansowa Polaków wciąż pozostawia wiele do życzenia.
Foto: materiały prasowe

Ostatnie badanie „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2021" przeprowadzone przez Warszawski Instytut Bankowości oraz Fundację GPW pokazało, że 38 proc. ankietowanych uważa, iż ich poziom wiedzy finansowej jest przeciętny. Aż 35 proc. wskazało, że jest on raczej mały, a 14 proc., że bardzo mały. Pole do poprawy jest więc bardzo duże, co dostrzega chociażby Fundacja GPW.

14 października organizuje ona Dzień Edukacji Finansowej. Wydarzenie będzie miało charakter zdalny, a udział w nim jest bezpłatny. W programie znajdą się liczne warsztaty i wykłady dotyczące zagadnień związanych z inwestowaniem, ale także szerzej – z zarządzaniem finansami osobistymi, kształtowaniem postaw przedsiębiorczych czy cyberbezpieczeństwem. Organizatorzy chcą poświęcić uwagę również zagadnieniom związanym z psychologią inwestowania, a także problematyce podejmowania rozmów z młodzieżą i dziećmi o finansach.

Jednym z głównych punktów wydarzenia ma być debata „Wyzwania dla edukacji finansowej Polaków oraz instytucji rynku kapitałowego", którą poprowadzi redaktor naczelny „Parkietu" Andrzej Stec. Udział w niej wezmą: Marek Dietl, prezes GPW, Renata Oszast, przewodnicząca Rady Edukacji Finansowej, Agata Gawin, dyrektor w UKNF, Małgorzata Rusewicz, prezes IZFiA, Tomasz Rachwał z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Andrzej Cwynar z Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie oraz Konrad Włodarczyk, zastępca dyrektora w PKN Orlen. Dzień Edukacji Finansowej zakłada także trzy specjalne moduły warsztatów i szkoleń. Pierwszy z nich jest przeznaczony dla studentów i początkujących inwestorów, drugi dla nauczycieli i rodziców, a trzeci dla dorosłych i seniorów. Patronem medialnym imprezy jest „Parkiet". PRT

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.