Finanse

Societe Generale dołącza do grona emitentów certyfikatów strukturyzowanych

W piątek na GPW zadebiutowały certyfikaty strukturyzowane wyemitowane przez Societe Generale. Instrumentami bazowymi są dla nich DivDAX Price Index EUR oraz Stoxx600 Telecommunications.
Foto: materiały prasowe

– Nowe instrumenty finansowe wprowadzane przez Bank Societe Generale poszerzą ofertę produktów GPW w segmencie certyfikatów strukturyzowanych. Nowe certyfikaty Societe Generale oparte są na indeksie DivDAX, który obejmuje 15 spółek notowanych na giełdzie niemieckiej wypłacających wysokie dywidendy oraz na indeksie STOXX Europe 600 Index Telecommunications, w skład którego wchodzą spółki z sektora telekomunikacyjnego. Mamy nadzieję, że również te instrumenty zainteresują polskich inwestorów. Obecnie GPW notuje około 1300 różnych instrumentów strukturyzowanych i ich liczba systematycznie rośnie. Rosną również obroty na tym rynku. Od początku roku do końca lipca wzrosły prawie o 40 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym –wskazuje Piotr Borowski, członek zarządu GPW.

- Jesteśmy dumni z faktu, że Societe Generale po raz pierwszy został emitentem produktów strukturyzowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Nowo wyemitowane instrumenty przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności i rozwoju tego segmentu oraz wzmacniają naszą wiodącą pozycję na rynkach globalnych, jak również pozycję lidera w zakresie produktów strukturyzowanych. Od prawie 30 lat oferujemy naszym klientom w Polsce innowacyjne rozwiązania o wysokiej wartości dodanej w postaci produktów strukturyzowanych, wykorzystując naszą wiedzę z zakresu inżynierii finansowej, która stanowi rdzeń DNA Banku – wyjaśnia Krzysztof Walenczak, dyrektor generalny Societe Generale oddział w Polsce.

Cena emisyjna każdego certyfikatu wynosi 100 zł. Ich dystrybutorem jest Alior Bank. – Dbamy o to, aby oferta produktowa dla naszych klientów bankowości prywatnej była atrakcyjna i umożliwiała dywersyfikowanie portfela inwestycyjnego, dlatego udostępniamy certyfikaty inwestycyjne, jako jeden z wielu elementów jego budowy. Polegamy wyłącznie na renomowanych partnerach. Jednym z kluczowych warunków, jakie im stawiamy, to konieczność notowania certyfikatów na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Płynność instrumentu i dostęp do notowań on-line pomagają w bieżącym zarządzaniu portfelem – podkreśla Dariusz Szwed, wiceprezes Alior Banku.

Societe Generale jest piątym emitentem produktów strukturyzowanych na GPW.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.