Finanse

27 miliardów dolarów w niespełna dwa tygodnie

Taki skok wykonał token himalaya coin wspierany przez Wengui Guo, chińskiego miliardera i Steve’a Bannona, byłego doradcę Donalda Trumpa.
Foto: Bloomberg

Od lat obaj zaangażowani są w kampanię wymierzoną w chińskie władze a himalaya coin ma być orężem w tej walce.

Guo zachwalał himalaya coin w mediach społecznościowych i utrzymuje relacje biznesowe z giełdą, na której notowany jest ten token.

Z kolei Bannon debiut himalaya coin określił jako „monumentalny” i nie ukrywał związku tego wydarzenia z antychińską działalnością.

Jak się wydaje himalaya coin jest notowany tylko na Himalaya Exchange, zauważa Bloomberg. Nie ma go na długiej liście walut cyfrowych wycenianych przez Coin Market Cap. Na początku listopada himalaya coin na Himalaya Exchange kosztował 10 centów, a obecnie jest to około 27 dolarów.

Jesse Brown, prezes Himalaya Exchange, ujawnił, że wyemitowano miliard himalaya coinów. Zdradził też, że Guo ma umowę z tą giełdą, na mocy której jego biznesowi klienci mogą kupować produkty od firm powiązanych z tym miliarderem płacąc stablecoinem himalaya dollar.

Giełda, którą kieruje Brown prowadzi 20 tys. rachunków, z których połowa należy do klientów mówiących po mandaryńsku.

- Mamy wiele diamentowych rąk – chwali się Brown co w slangu oznacza traderów, którzy utrzymują swoje pozycje nie obawiając się zmienności.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.