Chemia

PCC Exol: Celem nowe rynki zagraniczne

– Nie wykluczamy poszerzania naszej obecności na nowych rynkach geograficznych i tworzenia kolejnych podmiotów o charakterze handlowym – zapowiedział Rafał Zdon, wiceprezes PCC Exol, przy okazji publikacji wyników za I kwartał.
Foto: materiały prasowe

Podkreślił też, że w czerwcu zakończą się prace przy największej obecnie inwestycji spółki, jaką jest budowa instalacji do produkcji oksyalkilatów wysokomolowych. Nowa linia umożliwi zwiększenie produkcji wyrobów kierowanych do takich branż, jak czyszczenie przemysłowe, produkcja papieru czy przetwórstwo spożywcze. – Jesteśmy na finiszu budowy. To ważna dla nas inwestycja, dzięki niej będziemy produkować kolejne wyżej marżowe produkty specjalistyczne – podkreśli Zdon. Ponadto spółka inwestuje w zwiększenie zdolności produkcyjnych estrów fosforowych. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na IV kwartał.

W I kwartale 2021 r. PCC Exol wypracował rekordowe przychody, sięgające 187,4 mln zł. To o 5 proc. więcej niż przed rokiem. Grupa odnotowała przy tym najwyższą w historii sprzedaż w grupie produktów do detergentów i kosmetyków. – Wzrost sprzedaży to efekt m.in. wzmożonych działań handlowych i marketingowych, jak również wyższych cen sprzedaży, które są skorelowane z cenami surowców – wyjaśnił Dariusz Ciesielski, prezes PCC Exol.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.