Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

1. Asseco SEE z rekordem

Foto: GG Parkiet

W obecnym otoczeniu rynkowym ze świecą szukać spółek wyznaczających długoterminowe maksima. W tym kontekście informatyczna firma bardzo pozytywnie się wyróżnia. W minionym tygodniu kurs akcji ustanowił rekord historyczny 53,6 zł. Warto dodać, że cena wydostała się z trendu horyzontalnego, który w ujęciu długoterminowym miał postać formacji spodka. Od września średnie z 50 i 200 sesji rosną, a ta pierwsza stanowi silne wsparcie. Jednocześnie MACD i RSI nie sygnalizują wykupienia, więc zarówno w krótkim, jak i dłuższym, terminie Asseco SEE wygląda obiecująco.

2. CD Projekt znów atakuje ważną barierę

Foto: GG Parkiet

W minionym tygodniu kurs akcji producenta gier wykonał kolejne podejście pod opór 200 zł. Biorąc pod uwagę długoterminową fazę wyprzedania spółki, każde takie podejście zwiększa szansę na przesilenie. Zwłaszcza że zakres krótkoterminowych wahań, z uwagi na rosnącą linię wsparcia, staje się coraz mniejszy. Jeśli uda się pokonać strefę oporową, CDR rozpocznie 2022 r. z byczym sygnałem. Z kolei przełamanie bariery 180 zł, gdzie kumulują się wspomniana linia wsparcia oraz średnie z 50 i 200 sesji, będzie sygnałem niedźwiedzim. CDR jest więc w bardzo newralgicznym położeniu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.