Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Bogdanka, LPP i Bank Handlowy

Foto: AFP

1. Bogdanka w kierunku dołka bessy

Foto: GG Parkiet

Od początku czerwca kurs akcji górniczej spółki porusza się w trendzie spadkowym, oddając dorobek „covidowego" odbicia. Cena zawróciła spod 200-sesyjnej średniej, a następnie przebiła w dół 100- i 50-sesyjną. W minionym tygodniu kurs dotarł już do 17,72 zł, a więc znalazł się najniżej od kwietnia. Majowy dołek został pokonany, a MACD przebił linię 0. Na horyzoncie jest dołek bessy przy 14,3 zł. RSI(14) jest już pod granicą wyprzedania, więc możliwe jest odbicie. Wspomniany dołek z maja, czyli 18,5 zł, stanowi teraz opór.

2. LPP z problemami przy ważnym oporze

Foto: GG Parkiet

Lipcowo-sierpniowe podbicie notowań podniosło wycenę odzieżowej spółki do linii 200-sesyjnej średniej kroczącej (7250 zł). Od kilku dni notowania oscylują wokół tej linii, ale mają problem z wyjściem wyżej. Wyraźnie zmalały przy tym obroty, co może wskazywać na to, że popyt nie ma siły na kolejne uderzenie. Może więc dojść do powtórki z czerwca, gdy po podobnym teście średniej cena zwróciła i spadła do wsparcia 6000 zł. Wyraźnie mniejsze świece dzienne potwierdzają, że może to być cisza przed burzą.3. Bank Handlowy zawrócił spod linii trend

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.