REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Dino Polska, Echo Investment i Bioton

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

1. Dino Polska z nowym szczytem historycznym.

1. Dino Polska

Foto: GG Parkiet

Właściciel sieci supermarketów był w lipcu najsilniejszym ogniwem w segmencie blue chips. Kurs jego akcji wzrósł o 11,6 proc., a w międzyczasie wyznaczył nowy rekord cenowy 149 zł. Trend wzrostowy ma książkowy przebieg i na razie nie widać sygnałów jego zakończenia. Średnie kroczące z 50 i 200 sesji rosną, a układ linii +DI/-DI/ADX wciąż faworyzuje byki. Koniec lipca przyniósł lekkie schłodzenie nastrojów, ale korekta jest czymś naturalnym. Najbliższe silne wsparcie to 135 zł. Niżej barierę stanowi 113 zł, gdzie przebiega 200-sesyjna średnia.

2. Echo Investment mocno w górę.

2. Echo Investment

Foto: GG Parkiet

Przedstawiciel branży nieruchomości należał w ubiegłym miesiącu do grona najsilniejszych spółek z mWIG40. Jego akcje podrożały o 16,4 proc. (lepsza była tylko Trakcja z wynikiem 17,6 proc.). Warto zwrócić uwagę, że cena dużym, białym korpusem (tzw. marubozu) pokonała ważny opór 4,35 zł. Jednocześnie średnie z 50 i 200 sesji skierowały się na północ, podobnie jak wskaźnik MACD. Wygląda na to, że byki budują swoją przewagę. Pułap 4,35 zł jest teraz najbliższym wsparciem. Niżej położone bariery to 4 zł i 3,75 zł. Najbliższy opór to 5 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA