REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. Orange Polska próbuje zmienić trend

Foto: GG Parkiet

Telekom zaczął 2019 rok od wybicia górą z dwumiesięcznej konsolidacji, pokonania lokalnych maksimów z sierpnia 2018 r. i przełamania linii średniej kroczącej z 200 sesji. Sporo jak na trzy sesje. Patrząc długoterminowo, kurs próbuje zbudować układ wzrostowy i zmienić układ sił. Na wykresie wciąż bowiem dominują niedźwiedzie, o czym świadczy spadająca dwusetka. Utrzymanie notowań powyżej 5,1 zł uwiarygodni scenariusz wzrostowy. Z kolei zejście poniżej wsparcia 4,5 zł całkowicie go zaneguje.

2. Śnieżka na historycznym szczycie notowań

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji producenta farb i lakierów pozostaje w długoterminowym układzie wzrostowym. W czwartym kwartale 2018 r. cena utworzyła formację spodka, z której wybiła się górą w minionym tygodniu. W piątek notowania rosły w porywach do 80 zł, co jest nowym, historycznym rekordem. Śnieżka kontynuuje więc hossę, potwierdzając ważny sygnał sprzed kilku miesięcy – złoty krzyż utworzony przez średnie kroczące z 50 i 200 sesji. Trudno wyznaczyć najbliższe opory, a wsparciami są: 77 zł, 74 zł i 72 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA