Byki i Niedźwiedzie

Wizje przyszłości i wielkie emocje

Już w najbliższą środę wielka gala „Byki i Niedźwiedzie" oraz „Złote Portfele". Wcześniej jednak specjalne wydanie „Prosto z Parkietu" oraz debata „Finansowy rynek przyszłości".

Jak będzie wyglądał finansowy rynek przyszłości? Co czeka GPW? Odpowiedzi na te pytanie poszukamy w środę.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Środa, 24 marca, będzie należała do „Parkietu". Oprócz tradycyjnej, solidnej dawki wiedzy i informacji rynkowych, którą staramy się dostarczać codziennie, redakcja przygotowała tego dnia również dodatkowe atrakcje. Przed nami specjalna rozmowa w ramach programu „Prosto z Parkietu" z gościem specjalnym, prosto z Londynu. Tuż po niej, burzliwa dyskusja tuzów polskiej gospodarki i rynku finansowego o tym, jak będzie wyglądał rynek finansowy przyszłości. Wisienką na torcie będzie gala „Byki i Niedźwiedzie" i „Złote Portfele". Wszystkie te wydarzenia będzie można śledzić na naszej stronie internetowej parkiet.com.

Wyjątkowe rozmowy

W środę o godz. 12.00 program „Prosto z Parkietu" zmieni się w „Prosto z Londynu". Naszym rozmówcą będzie dyrektor zarządzający oraz starszy strateg ds. portfela aktywów w Goldman Sachs International, Christian Mueller-Glissmann. Tematem przewodnim będzie to, co dzieje się na rynkach akcji czy też obligacji, których rosnące rentowności spędzają ostatnio sen z powiek inwestorom. Nie zabraknie też wątków dotyczących inflacji i sytuacji gospodarczej na świecie. To jednak tylko jedna z atrakcji przygotowanych na ten dzień.

Zaraz po rozmowie z gościem specjalnym zapraszamy na debatę pt: „Finansowy rynek przyszłości", w której udział wezmą przedstawiciele najważniejszych w kraju instytucji rynkowych i spółek. Będą to: Piotr Borowski, członek zarządu GPW, Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Tomasz Czechowicz, prezes MCI Capital ASI, dr hab. Katarzyna Kreczmańska-Gigol, wiceprezes zarządu ds. finansowych w KGHM Polska Miedź, prof. SGH, Marcin Petrykowski, dyrektor zarządzający S&P Global Ratings, oraz Maciej Trybuchowski, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Debatę poprowadzi redaktor naczelny „Parkietu", Andrzej Stec. Zapyta doświadczonych menedżerów m.in. o kondycję rynku kapitałowego, hossę na surowcach, pracownicze plany kapitałowego i przede wszystkim trendy, które zmieniają i zmienią w przyszłości rynek finansowy i szerzej: gospodarkę. – Na koniec naszej dyskusji zapytam o możliwe, grożące nam w przyszłości potencjalne kolejne czarne łabędzie. Spodziewam się bardzo ciekawych odpowiedzi – zapowiada Andrzej Stec, redaktor naczelny „Parkietu".

Wielcy wygrani

Na tym jednak nie koniec. Po południu czekają nas wielkie emocje. O godz. 18.00 rozpocznie się coroczna gala „Byki i Niedźwiedzie" oraz rozdanie „Złotych Portfeli". Redakcja wyłoni i nagrodzi elitę rynku finansowego, która osiągnęła sukces w ubiegłym roku. Nagrodzimy menedżerów spółek giełdowych i instytucji finansowych, analityków, ekonomistów oraz zarządzających funduszami inwestycyjnymi. Kto okaże się najlepszy? Kto wyróżnił się w czasach pandemii? Odpowiedzi poznamy na stronie parkiet.com, gdzie transmitowane będzie wydarzenie.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.