Budownictwo

Polimex Mostostal: Dywersyfikacja popłaca

Na koniec września wartość portfela zamówień grupy wynosiła 3,9 mld zł, z czego do przerobienia w IV kwartale br. było 0,5 mld zł.
Foto: parkiet.com

Ponadto Polimex brał udział w postępowaniach o wartości ponad 7 mld zł. Prawie 4,2 mld zł to rynek energetyczny, w tym 2,25 mld zł przypadało na duże projekty strategiczne, a 1,91 mld zł na mniejsze zlecenia. Na rynek ropy, gazu i chemii przypadało 1,22 mld zł, infrastruktury 1,4 mld zł, a budownictwa ogólnego 0,51 mld zł.

Dywersyfikacja przynosi już efekty. W ciągu trzech kwartałów br. grupa zaksięgowała 1,1 mld zł przychodów, o 10 proc. mniej rok do roku. Sprzedaż obniżyła się w części energetycznej (w 2019 r. napędzał je jeszcze megakontrakt w Opolu) i produkcyjnej (mniejsze zagraniczne zamówienia na konstrukcje stalowe w związku z pandemią). Wzrosły za to obroty na rynku ropy, gazu i chemii oraz na rynku przemysłowym. W wynikach pojawiła się też sprzedaż budownictwa infrastrukturalnego, nowej linii biznesowej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata 2021 już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.