Budownictwo

Budimex: notowania spadają po wynikach

Po III kwartałach zysk Budimeksu był wyższy niż przed rokiem, jednak akcje spółki tanieją na początku środowej sesji o 6 proc., do 253 zł.
Foto: materiały prasowe

Przychody ze sprzedaży grupy Budimex za trzy kwartały 2021 r. wyniosły 5,53 mld zł, wobec 5,62 mld zł w analogicznym okresie rok wcześniej. Z kolei zysk netto z działalności kontynuowanej osiągnął poziom 313 mln zł, co oznacza wzrost o 87 proc. rok do roku.

- Pomimo trudnych warunków rynkowych odnotowaliśmy wzrost zysku brutto grupy w ramach działalności kontynuowanej (czyli budowlanej i usługowej) z 230 mln zł za trzy kwartały 2020 r. do 389 mln zł w trzech kwartałach 2021 r. przy jednoczesnej poprawie rentowności z 4,1 proc. do 7,0 proc. Tak dobry rezultat jest efektem poprawy wyniku części budowlanej, usługowej, a także rozliczenia wyniku na transakcjach pomiędzy segmentem budowlanym i deweloperskim w wysokości 68 mln zł w związku ze sprzedażą Budimex Nieruchomości – skomentował Artur Popko, prezes Budimeksu.

Portfel zamówień grupy Budimex na koniec września wynosił ok. 14,02 mld zł.

- Od stycznia do września 2021 r. pozyskaliśmy kontrakty o wartości 5,88 mld zł, natomiast w „poczekalni" mamy kolejne zlecenia warte przeszło 1 mld zł z czego największy projekt to odcinek drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz-Toruń o wartości 333 mln zł. Jest to niższy poziom niż rok wcześniej, ale naszym priorytetem, niezmiennie, jest dbanie o rentowność portfela zamówień – dodaje Popko.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.