Budownictwo

Echo zwiększa skalę najmu mieszkań

Z uwagi na wysoki popyt deweloper zbuduje znacznie większy portfel niż planował.
Foto: materiały prasowe

10 tys., a nie 7,5 tys. mieszkań na wynajem ma liczyć w I fazie platforma Resi4Rent, której Echo Investment jest nadwornym budowniczym i mniejszościowym udziałowcem. Zasób ma być gotowy w 2025 r.

Obecny portfel to 571 lokali we Wrocławiu, 219 w Łodzi, 450 w Warszawie. Dwa pierwsze projekty, oddane w IV kwartale ub.r., wynajęły się w pełni w ciągu 8-10 miesięcy, kolejny w 6 miesięcy, a w przypadku najnowszego – warszawskiego – pozyskanie najemców na 55 proc. mieszkań zajęło zaledwie pięć tygodni.

W budowie jest 1,06 tys. mieszkań w Gdańsku, Warszawie i Poznaniu. W przygotowaniu są projekty liczące 1,41 tys. lokali w Warszawie i Krakowie. W zaawansowanych negocjacjach są projekty na 1,3 tys. mieszkań.

- Podtrzymujemy, że biznes ma być uzupełnieniem naszej mieszkaniowej działalności deweloperskiej, a nie go zastąpić – powiedział Nicklas Linberg, prezes Echo Investment.

Wiceprezes Maciej Drozd dodał, że Resi4Rent to dobra dywersyfikacja – w turbulentnych czasach część ludzi może rezygnować z zakupu mieszkania na własność i zainteresować się najmem instytucjonalnym. Co do samego rynku pierwotnego, menedżer nie wieszczy zapaści.

- Osiągnięcie sprzedaży tak wysokiej, jak w poprzednich latach, może rynkowi zająć trochę czasu. Widać jednak wyraźnie, że duzi deweloperzy radzą sobie dobrze i należy się spodziewać, że będą zwiększać udział w rynku kosztem mniejszych graczy. Nie spodziewamy się spadku cen mieszkań, ponieważ na rynku nie ma nadpodaży, w pewnych miejscach jest wręcz niedobór – podsumował Drozd.

W I połowie 2020 r. Echo sprzedało 653 mieszkania, o 1,6 proc. więcej niż rok wcześniej.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.