REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Wycena Elektrobudowy na dnie z powodu konfliktu z Orlenem

W połowie lipca strony staną przed sądem na rozprawie mediacyjnej. Na razie jednak spór o rozliczenie budowy instalacji przemysłowej dotkliwie bije w notowania wykonawcy.
Foto: materiały prasowe

We wtorek akcje Elektrobudowy taniały o nawet 4,2 proc., do 8,24 zł, ustanawiając nowe wieloletnie minimum. Mimo zawarcia przez spółkę pod koniec maja umowy stabilizacyjnej z bankami i przegłosowania w zeszłym tygodniu emisji akcji na kapitał obrotowy, inwestorzy niepokoją się o relacje z PKN Orlen.

Trudne rozliczenia

12 lipca w sądzie w Katowicach odbędzie się rozprawa mediacyjna między Elektrobudową i petrochemicznym koncernem w sprawie sporu o rozliczenie kontraktu na budowę instalacji metatezy. Strony nie ujawniają stanu negocjacji, na razie Orlen wystąpił z kolejnymi roszczeniami.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA