Budownictwo

PA Nova na plusie mimo wpływu pandemii

Covid mocno uszczuplił wyniki w 2020 r. Ten rok zapowiada się lepiej – pod pewnymi warunkami.
Foto: materiały prasowe

PA Nova buduje głównie nieruchomości handlowe dla zewnętrznych zamawiających, jak i do własnego portfela. Pandemia w 2020 r. uderzyła w oba filary działalności, w tym roku spodziewane jest odbicie, o ile nie będzie kolejnych lockdownów i obostrzeń. Mimo trudności grupa była na plusie, zysk netto wyniósł 16,2 mln zł.

Optymistyczny scenariusz

Prezes PA Nova Tomasz Janik powiedział na spotkaniu z dziennikarzami, że firma spodziewa się w tym roku wzrostu przychodów z generalnego wykonawstwa o około 25–30 mln zł wobec ubiegłorocznych, a z najmu o około 5 mln zł. O kilka milionów złotych powinien być też lepszy wynik skonsolidowany.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.