Budownictwo

Dom Development: Kto ma dobre grunty, będzie mieć wyniki

O nawet ok. 3 proc., do 138 zł, rosły we wtorek notowania dewelopera po danych o sprzedaży i przekazaniach mieszkań w I kwartale br.
Foto: materiały prasowe

Dom Development znalazł nabywców (wliczając płatne rezerwacje) na 1084 lokale, o 33 proc. więcej niż rok wcześniej. To trzeci kwartał w historii firmy, kiedy sprzedaż przekroczyła barierę 1 tys. Poprzednio udało się to w IV kwartale 2018 r. (1006) i w IV kwartale ub.r., kiedy padł rekord (1130). W niedawnym wywiadzie dla „Parkietu" prezes Jarosław Szanajca mówił, że liczy na utrzymanie w całym 2021 r. sprzedaży zbliżonej do ubiegłorocznej, czyli 3,77 tys. – mimo konsekwentnego wzrostu cen.

Początek roku wypadł też bardzo mocno pod względem przekazań. Dom Development wydał klucze do 1,37 tys. lokali, o 149 proc. więcej rok do roku. Prezes Szanajca w wywiadzie mówił, że jest potencjał, by w całym 2021 r. liczba przekazanych lokali była o około 10 proc. większa niż w 2020 r., kiedy zaksięgowano sprzedaż 3 tys. mieszkań.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.