REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Unibep: Unihouse zyska samodzielność

28 lutego akcjonariusze generalnego wykonawcy mają zadecydować o wydzieleniu do odrębnej spółki oddziału Unihouse, zajmującego się produkcją domów z drewna.
Foto: materiały prasowe

– Unihouse jest już na takim etapie rozwoju, że należy go usamodzielnić także pod względem formalnoprawnym. Pozwoli to na jeszcze sprawniejsze i efektywniejsze zarządzanie produktami oraz rozwijanie potencjału, jaki widzimy w segmencie kubaturowych budynków modułowych – komentuje Wojciech Jarmołowicz, rzecznik Ubibepu. – Unihouse ma ugruntowaną pozycję na rynku producentów budynków modułowych w technologii drewnianej, ma rynki zbytu, w szczególności norweski i szwedzki, a także pomysł na dalszy rozwój. Uzyskanie przez Unihouse odrębnej podmiotowości gospodarczej przyczyni się do zwiększenia dynamiki rozwoju tego obszaru i przyniesie korzyści Unibepowi oraz jego akcjonariuszom – dodaje.

Unihouse skupia się na rynkach skandynawskich, ale niedawno opracował tańszą wersję technologii, m.in. z myślą o programie Mieszkanie+.

Po trzech kwartałach segment budownictwa kubaturowego Unibepu miał 109,2 mln zł przychodów i 5,51 mln zł zysku brutto ze sprzedaży. Rok wcześniej było to odpowiednio 136,4 mln i 12,3 mln zł.

Notowania akcji na stronie:

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA