Budownictwo

Marvipol rusza z emisją obligacji dla drobnych

Deweloper mieszkaniowo-magazynowy chce pozyskać 50 mln zł.
Foto: materiały prasowe

Kontrolowana przez Mariusza Książka firma rozpoczęła ofertę obligacji dla inwestorów indywidualnych – w tym tygodniu ruszyła też oferta Echo Investment.

Marvipol za trzyipółletnie papiery oferuje kupon WIBOR6M plus 4,5 pkt. proc. marży, co obecnie przekłada się na prawie 7,6 proc. w skali roku. Wartość nominalna jednej obligacji to 1 tys. zł i taki też jest minimalny zapis (w przypadku trzyletnich walorów Echa, oprocentowanych według stawki WIBOR6M plus 4 pkt. proc., wartosć nominalna to 100 zł, ale próg wejścia to 50 tys. zł). Zapisy można składać do 25 stycznia u organizatora emisji, DM Michael/Ström oraz DM BDM, DM Banku BPS, DM BOŚ, Ipopema Securities i Noble Securities.

- Pozyskane pieniądze zamierzamy przeznaczyć na rozwój działalności na rynku mieszkaniowym i magazynowym – powiedział prezes Książek. - W oparciu o potencjał starannie budowanego banku gruntów chcemy w 2022 r. istotnie zwiększyć skalę działalności deweloperskiej, wprowadzając do realizacji projekty z ponad 1,8 tys. lokali mieszkalnych i usługowych. Nasz plan na 2022 r. zakłada również zwiększenie zaangażowania na rynku magazynowym przez inwestycje w kolejne projekty deweloperskie - dodał.

Teraz na Catalyst notowanych jest pięć serii obligacji Marvipolu, dwie zapadają w czerwcu i grudniu tego roku, o wartości odpowiednio 13,2 mln i 30 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.