Reklama
Rozwiń

Przetasowania w działach analiz

Chociaż kondycja branży maklerskiej, delikatnie rzecz ujmując, jest nie najlepsza, to część firm posuchę rynkową wykorzystuje do tego, aby wzmocnić swoją pozycję. Kłopoty niektórych firm są bowiem szansą dla pozostałych.

Publikacja: 13.12.2019 05:15

Michał Fidelus, nowy analityk w DM BDM.

Michał Fidelus, nowy analityk w DM BDM.

Foto: Lamus Antykwariaty Warszawskie

Postanowił z tego skorzystać DM BDM. Do firmy tej dołączył Michał Fidelus, analityk specjalizujący się w ocenie banków i firm finansowych.

– Mamy ambitne cele dalszego poprawiania jakości i zakresu naszych usług analitycznych – mówi Krystian Brymora, dyrektor wydziału analiz DM BDM. – Trudny okres na rynku kapitałowym stwarza również wiele szans, które DM BDM stara się wykorzystać. Michał Fidelus ma blisko 10-letnie doświadczenie w analizie banków i spółek finansowych. To obszar, który odpowiada za około 40 proc. kapitalizacji WIG20 i 35 proc. WIG, gdzie dotychczas nie mieliśmy kompetencji. Po spółkach „gamingowych" to drugi nowy sektor, o który wzbogaciliśmy się w 2019 roku. Obecnie wydział analiz tworzy czterech analityków ze średnim doświadczeniem siedem–osiem lat i pokryciem ośmiu sektorów. Oprócz doświadczenia wyróżnia nas duża mobilność i nieszablonowe podejście. Nadal szukamy szans na dalszy rozwój – dodaje Brymora.

Black Month- zestaw zasilający inwestycje!

Kup roczny dostęp do PARKIET.COM i ciesz się dodatkowym dostępem do serwisu RP.PL i The New York Times na 12 miesięcy.

Reklama
Biura maklerskie
Mocny miesiąc maklerów. XTB wciąż ucieka stawce
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Biura maklerskie
Szef IT w XTB: Awaria, taka jak ta w środę, już się nie powtórzy
Biura maklerskie
Wielka awaria, tajemniczy „Int”, wściekli klienci. Co naprawdę wydarzyło się w XTB?
Biura maklerskie
XTB tłumaczy się z awarii. Jakie były jej przyczyny?
Biura maklerskie
Kolejna awaria w XTB. Inwestorzy czekają na wyjaśnienia
Biura maklerskie
Zagranica wciąż rządzi, ale rynkowy tort jest też coraz większy
Reklama
Reklama