Biura maklerskie

BM BNP Paribas chce gonić najlepszych

Około 44 tys. prowadzonych rachunków maklerskich i 0,7 proc. udziałów w rynku akcji – tak wygląda sytuacja BM BNP Paribas Bank Polska. Przedstawiciele biura maklerskiego podkreślają, że ostatnie miesiące były dla nich udane, ale też liczą na jeszcze więcej.

Emilia Jakubiak, dyrektor BM BNP Paribas Bank Polska.

Foto: Archiwum

– Tak jak inne firmy inwestycyjne w ostatnich miesiącach zauważyliśmy większą aktywność inwestorów indywidualnych, o czym świadczy dwukrotny wzrost obrotów realizowanych przez nasze biuro. To też miało przełożenie na wielkość prowizji maklerskiej. W ciągu pierwszego półrocza 2020 r. wielkość przychodów z tytułu prowizji maklerskiej wyniosła tyle samo co w całym 2019 r. Ostatnie miesiące to też okres dynamicznego wzrostu liczby rachunków maklerskich, które w dużej części otwierane są zdalnie. Reagujemy na bieżące potrzeby rynku, wzbogacając nasza ofertę produktową, upraszczając procesy i rozwijając systemy. Wszystkie te działania z pewnością przełożą się na wzrost aktywności klientów. Stawiamy w banku na inwestycje. Uważamy, że ta część biznesu ma istotny potencjał, szczególnie w obecnym otoczeniu rynkowym – mówi Emilia Jakubiak, dyrektor BM BNP Paribas Bank Polska.

Niedawno broker udostępnił klientom banku możliwość zdalnego otwierania rachunku. W ofercie znalazły się też rynki zagraniczne, chociaż jeszcze w mocno uproszczonej wersji (poprzez bezpośredni kontakt z maklerem). I to ma się jednak zmienić, a oferta biura powinna wpisywać się w to, co już jest dostępne na rynku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.