Analizy

12 spółek, które zaskoczą wynikami za II kwartał

Razem z analitykami wytypowaliśmy kilkanaście firm z GPW, które dzięki poprawiającym się warunkom gospodarczym mogą się pochwalić znaczną poprawą w swoich finansach.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Sezon publikacji wyników finansowych za II kwartał zbliża się wielkimi krokami. Korzystne warunki makroekonomiczne sprzyjają wzrostowi przychodów wielu spółek. Które firmy zdaniem analityków zaskoczą rynek?

Lepiej w energetyce i nie tylko

Foto: GG Parkiet

Zdaniem Sebastiana Buczka, prezesa Quercus TFI, jedną z takich spółek może być Grupa Azoty. – Oczekujemy sprzyjających warunków w obszarze tworzyw. Do tego na dynamikę wyników wpływa niska baza z ubiegłego roku. W kolejnych kwartałach firmie mogą pomagać wyższe ceny zbóż – twierdzi Buczek. Jakub Szkopek, analityk DM mBanku, szacuje, że przychody Azotów za II kwartał wzrosną o około 7 proc., a zysk netto nawet o 140 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.