REKLAMA
REKLAMA

Analizy

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Alior Bank, 11 bit studios i Kruk

Aktualizacja danych: 3.07.2020, godz. 12.00
Foto: Fotorzepa, Jakub Ostałowski

1. Alior Bank w dół wzdłuż średniej kroczącej

Foto: GG Parkiet

Sektor bankowy wciąż razi relatywną słabością, o czym świadczy m.in. trend boczny WIG-banki. Alior potwierdza niemoc popytu. Kurs jego akcji dotarł w czerwcu do 18,78 zł, gdzie „spotkał" średnią kroczącą ze 100 sesji. Jej linia okazała się skutecznym, ruchomym oporem. Od dwóch tygodni cena porusza się pod średnią i spadła już do 16,4 zł, testując po drodze szybszą, 50-sesyjną średnią. Jak widać na wykresie – cena zamyka się w wąskim paśmie wahań między owymi średnimi. Wybicie może zainicjować silniejszy ruch o kierunku zgodnym z kierunkiem wybicia.

2. 11 bit studios z czarnymi świecami na wykresie

Foto: GG Parkiet

To był burzliwy tydzień dla producenta gier. W poniedziałek cena wyznaczyła historyczne maksimum 619 zł, by tego samego dnia spaść o 10,6 proc., a na kolejnej sesji dołożyć zniżkę o 10,2 proc. Dwie czarne świece zwane marubozu mają negatywny wydźwięk i zwiększają ryzyko pogłębienia przeceny. Z drugiej strony popyt wykorzystał silne wsparcie w okolicy 500 zł (nakładają się tu lutowy szczyt i 50-sesyjna średnia), by zainicjować zwrot na północ. W piątek ruch słabł, więc wciąż warto obserwować wspomniane wsparcie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA