REKLAMA
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: WIG20, mWIG40 czy sWIG80?

Zapytaliśmy jednego z czołowych analityków technicznych o wskazanie segmentu rynku wartego zainteresowania w najbliższych miesiącach. Piotr Neidek, ekspert z DM mBanku, nie ma mocnego faworyta, ale swoją uwagę skierował w stronę polskich blue chips.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Foto: parkiet.com

– Pierwsze tygodnie 2019 r. to okres uspokojenia na GPW, w ramach którego kluczowe warszawskie indeksy wykonały korektę wzrostową. Zarówno sWIG80, jak i mWIG40 podniosły się w stronę dziennej dwusetki. Pojawiły się popytowe świeczki, jednakże jak na razie nie doszło do testu wparć, które w międzyczasie zostały utworzone. Klasycznych sygnałów sprzedaży jeszcze nie widać, jednak presja na sprawdzenie siły popytu zaczęła ostatnio rosnąć, przez co zwiększa się potencjał do realizacji ostatnich zysków, a tym samym pojawia się widmo deprecjacji – mówi Piotr Neidek, analityk techniczny DM mBanku.

I dodaje: – Obecnie trudno jest znaleźć faworyta na najbliższy miesiąc, tym bardziej że na światowych rynkach pojawiły się ostrzeżenia o słabnącym popycie na akcje. Na wykresach MSCI International Developed Markets czy MSCI Emerging Markets można doszukać się sygnałów sprzedaży, co ma prawo przełożyć się także na GPW. Spośród kluczowych warszawskich indeksów najstabilniej ma prawo zachować się WIG20, który często płynie pod prąd ogólnym tendencjom.

SAŁ

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA