Asseco SEE zapowiada przyspieszenie

Informatyczna spółka miała udany pierwszy kwartał. Liczy, że w kolejnych biznes rozkręci się jeszcze mocniej. Rozważa też przejęcia.

Publikacja: 25.04.2024 13:28

Asseco SEE zapowiada przyspieszenie

Foto: Adobe Stock

Portfel zamówień Asseco South Eastern na 2024 r. wynosi 279,5 mln euro, co oznacza wzrost o 2 proc. rok do roku - poinformowali przedstawiciele spółki na dzisiejszej konferencji prasowej. Portfel zamówień na sam II kwartał to 73 mln euro, niemal tyle samo co rok wcześniej.

- Mamy nacisk na drugie półrocze ze względu na przesunięcia w rozpoznawaniu, kontraktacji i podpisaniu umów, na które się szykujemy. Koncentrujemy się na chmurze, powtarzalnych przychodach oraz na budowaniu własnych rozwiązań, a usługi obce jak np. sprzedaż sprzętu stanowią coraz mniejszą część naszego biznesu - powiedział prezes Asseco SEE, Piotr Jeleński.

W I kwartale 2024 r. spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 85 mln EUR, co oznacza wzrost o 5 proc. w stosunku do porównywalnego okresu 2023 r. Największy wzrost osiągnął segment rozwiązań płatniczych. Z kolei zysk z działalności operacyjnej osiągnął poziom 11 mln EUR, a EBITDA 16,4 mln EUR po wzroście o odpowiednio 4 proc. i 6 proc. Największy wzrost zysku operacyjnego też odnotował segment rozwiązań płatniczych.

To właśnie w tym obszarze Asseco SEE szuka podmiotów, które mogłyby dołączyć do grupy.

- Jeśli chodzi o akwizycje, to cały czas toczą się rozmowy, poszukiwania, pojawiają się nowe tematy. Nie ma niczego bardzo zaawansowanego, ale są większe tematy głównie w obszarze płatniczym – zasygnalizował prezes.

Grupa Asseco SEE jest jedną z największych spółek informatycznych w regionie Europy Południowo-Wschodniej. Zatrudnia ponad 3900 osób w 23 krajach. Od października 2009 roku akcje spółki są notowane na GPW. Kurs porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Wycena całej firmy sięga obecnie 2,7 mld zł. Dziś po południu za akcję trzeba zapłacić 51,8 zł po wzroście o 2 proc.

Technologie
Wirtualna Polska rośnie dzięki turystyce
Technologie
cyber_Folks i Vercom: dobre wieści dla inwestorów
Technologie
EI płaci za Sescom solidną cenę
Technologie
Fundusz Enterprise Investors płaci za Sescom solidną cenę. Kurs wystrzelił
Technologie
Enterprise Investors przejmuje spółkę Sescom. Będzie delisting
Technologie
7 tendencji w światowym gamingu. Nie wszystkie sprzyjają polskim spółkom