Reklama

Aukcja 5G po wakacjach?

Wrzesień – taki termin aukcji częstotliwości dla sieci 5G sygnalizuje organizator, czyli UKE.
Jacek Oko, prezes UKE.

Jacek Oko, prezes UKE.

Foto: Fot. mat. prasowe

Wygląda na to, że jest nowy termin startu aukcji częstotliwości 3,6 GHz – czyli tzw. aukcji 5G. Według nieoficjalnych informacji „Parkietu” prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Jacek Oko miał sugerować operatorom, że aukcja ruszy we wrześniu. Podobną sugestię przemycił na Twitterze Witold Tomaszewski, p.o. rzecznika UKE. „Najbliższa koniunkcja planet zapowiada się we wrześniu. Wyjątkowo silna” – napisał w odpowiedzi na ocenę użytkownika występującego jako „Adrian”. Ten napisał, że pozostaje się cieszyć, że w Polsce prawdziwego 5G nie ma i pewnie długo nie będzie. Na zapewnienie, że będzie, dodał, że „nie ma żadnych znaków na niebie ani ziemi które by na to wskazywały ;)” oraz że „od 2020 nie ma nawet plotek o przetargu na częstotliwości… jesteśmy za całą Europą w tym temacie”. To na ten ostatni wpis odpowiadał Tomaszewski.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama