Hawe: zarządca przymusowy zamiast nadzorcy sądowego

Warszawski sąd odwołał tymczasowego nadzorcę sądowego Hawe ustanowionego w związku z wnioskiem o upadłość likwidacyjną złożonym przez Open Finance OP FIZ AN.

Publikacja: 12.01.2016 20:54

Hawe: zarządca przymusowy zamiast nadzorcy sądowego

Foto: Flickr

Po trwającym drugą sesję z rzędu wzroście kursu akcji światłowodowej grupy, zarząd Hawe (jest obecnie jednoosobowy) podał dziś, że otrzymał postanowienie postanowienie warszawskiego Sądu Rejonowego X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych, którym sąd zmienił sposób zabezpieczenia majątku spółki.

Odwołał tymczasowego nadzorcę sądowego i w jego miejsce ustanowił zarządcę przymusowego.

Tymczasowy nadzorca sądowy został powołany w związku z wnioskiem złożonym przez Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych w Warszawie o ogłoszenie upadłości Hawe obejmującej likwidację majątku spółki.

Hawe nie podało czym kierował się sąd, ani na czyj wniosek powołano zarządcę przymusowego.

Wcześniej, o ustanowieniu zarządu przymusowego w Hawe Telekom, najcenniejszej spółce z grupy Hawe informował Mediatel. W formule tam zastosowanej wierzyciele szukali sposobu na odzyskanie pieniędzy w formule egzekucji z dochodów z działalności gospodarczej spółki.

Reklama
Reklama

Na wtorkowym zamknięciu za akcję Hawe płacono 65 groszy, o 8,3 proc. więcej niż w poniedziałek. Od piątku papiery podrożały o blisko 23 proc.

Technologie
Samsung Pay wchodzi do Polski. Cel: milion użytkowników w rok
Materiał Promocyjny
Goodyear redefiniuje zimową mobilność
Technologie
AI to nie bańka? Analitycy ciągle wierzą w boom
Technologie
Baseig zadebiutuje na NewConnect we wtorek
Technologie
Orange Polska zaskoczył siłą IT i smartfonów. Ważniejsze ma być coś innego
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Technologie
Znalazły się pieniądze na „Lex Huawei”. Rząd przyjął projekt. Teraz Sejm
Technologie
Nadchodzi „przebudzenie”? Idą lepsze czasy dla start-upów
Reklama
Reklama