Dane te są odpowiednio o 30 proc., 36 proc. i 7 proc. wyższe niż w takim samym okresie 2017 r., co zarząd tłumaczy z jednej strony wyższymi aż o 159 proc. (urosły do 5,1 mln zł) wpływami biznesu reklamy zewnętrznej, a z drugiej powiększeniem grupy o nowe spółki. W minionym kwartale grupa wykazała po raz pierwszy przychody z działalności e-commerce (około 0,3 mln zł), za którą odpowiadają nabyte firmy CupSell i Mustache.pl.

Słabiej niż rok temu radził sobie natomiast w III kw. biznes telewizyjny grupy, co zarząd tłumaczy spadkiem oglądalności kanałów. Wpływy z reklamy telewizyjnej 4Fun Media spadły rok do roku o 26 proc., do 3,8 mln zł.

Narastająco po dziewięciu miesiącach roku telewizyjno-marketingowa grupa zanotowała 39,3 mln zł przychodu (wzrost o około 20 proc. rok do roku), 9,3 mln zł EBITDA (wzrost o 25 proc.) oraz 5,6 mln zł zysku netto (około jednej trzeciej więcej niż w ciągu dziewięciu miesięcy ub.r.). Przychody z reklamy telewizyjnej, nadal głównego źródła wpływów grupy, spadły w tym czasie o 16 proc.

Ross Newens, prezes 4Fun Media, cytowany w komunikacie prasowym, wyraził nadzieję, że biznesy, które grupa rozpoczęła w tym roku: e-commerce oraz sprzedaż cyfrowych treści, będą znacząco kontrybuować do wyników w najbliższych kwartałach. Firma kontrolowana przez Dariusza Stokowskiego kupiła w tym roku portal naEKRANIE.pl i udziały w firmie Print Logistic produkującej odzież. W październiku uruchomiła sprzedaż gadżetów i odzieży przez internet w ramach spółki Naimpreze.pl.

Po publikacji wyników kurs 4Fun Media spadł w piątek o 4,15 proc., do 13,85 zł. ziu