E-podpis ma coraz więcej zwolenników

Kilkanaście milionów umów rocznie mogłoby być podpisywanych w sposób elektroniczny, a potencjał monetyzacji tego rynku to 150 mln zł – wynika z raportu Obserwatorium.biz i Asseco Data Systems.

Publikacja: 05.07.2019 05:09

E-podpis ma coraz więcej zwolenników

Foto: Adobestock

Mobilne kanały płatności są już powszechne. Mimo że podpis elektroniczny można dziś złożyć nawet za pomocą smartfona, to jednak umowy wciąż podpisujemy w formie papierowej.

Nowe technologie najszybciej rozwijają się w sektorze finansowym. Szacuje się, że z mobilnych kanałów bankowych wykorzystujących różne systemy e-uwierzytelnienia korzysta ponad 12 mln Polaków. Asseco podkreśla, że kwalifikowanego podpisu elektronicznego (który jest równy odręcznemu w prawie zarówno polskim, jak i europejskim i pozwala na wiążące zawarcie dowolnej umowy na odległość) używa zaledwie około 500 tys. osób.

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej!

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Technologie
Które sieci komórkowe wybierali polscy użytkownicy? Zwycięzca jest jeden
Technologie
Prywatni nadawcy powiększyli zyski. Rok TVN i Pulsu
Technologie
Quo vadis, sztuczna inteligencjo?
Technologie
yarrl pozyskał kolejną dużą umowę
Technologie
Prześwietlamy fuzje i przejęcia w sektorze IT. Jakie ciekawe trendy widać?
Technologie
UKE: rynek telekomunikacyjny w Polsce w 2024 r. wyhamował