W czwartek rano kształtował się one na poziomie 32,1 zł.

Według analityków tego domu maklerskiego nowa cena docelowa odzwierciedla potencjał rozwoju spółki w sektorze energii odnawialnej w związku z wprowadzeniem w Polsce nowej ustawy o OZE, jej pozytywnym wpływem na rynek zielonych certyfikatów i gotowością spółki do partycypacji w systemie aukcyjnym.

Polenergia posiada drugi największy portfel projektów wiatrowych i już w 2015 roku będzie drugim największym operatorem farm wiatrowych spośród spółek energetycznych notowanych na GPW. Analitycy pozytywnie oceniają też pionowo zintegrowaną strukturę grupy zarówno w kontekście aktywów odnawialnych (wiatr na lądzie), jak i aktywów konwencjonalnych (Elektrociepłownia gazowa w Nowej Sarzynie), a także regulowanego segmentu dystrybucji i pionu sprzedaży oraz handlu. Nie bez znaczenia jest także stabilna struktura właścicielska grupy wynikającą z połączenia aktywów Polenergii Holding z Polish Energy Partners i pozyskania w 2014 roku kluczowego inwestora – funduszu CEE Equity Partners.

To już druga tak dobra rekomendacja dla spółki w ostatnim czasie. Pod koniec lutego także analitycy Societe Generale rekomendowali „kupuj" dla papierów spółki, a cenę docelową ustalili na 45,1 zł.