Reklama

PKN Orlen. Nowy projekt w Trzebini

Orlen Południe, firma z grupy PKN Orlen, podpisał umowę na budowę w Trzebini (woj. małopolskie) pierwszej w Polsce instalacji do produkcji ekologicznego glikolu propylenowego.
Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Foto: materiały prasowe

Jak zapewnia koncern, to produkt bezpieczny dla środowiska, wykorzystywany m.in. w medycynie, kosmetyce i przemyśle spożywczym. Inwestycję zrealizuje konsorcjum z udziałem: Technik Polska i Biproraf.

Podpisana umowa obejmuje: zaprojektowanie, dostawy i budowę w systemie pod klucz instalacji do produkcji glikolu propylenowego wraz z instalacjami pomocniczymi i infrastrukturą dodatkową. Koszt projektu szacowany jest na około 400 mln zł. Nowa instalacja będzie produkować 30 tys. ton glikolu rocznie, co ma wystarczyć na pokrycie 75 proc. zapotrzebowania na ten produkt w naszym kraju.

Wiosenna promocja -50% na Parkiet.com z NYT!

Wiosenna promocja dotyczy rocznej subskrypcji Parkiet.com w pakiecie z The New York Times.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama