Aż 14 sesji maja zakończyło się umocnieniem notowań. Akcje tego przedsiębiorstwa zyskiwały nie tylko w zeszłym, ale także w poprzednich miesiącach. W efekcie tegoroczny wynik to około 98-proc. zwyżka. W ostatnich dniach kurs zbliżył się nawet do 18 zł, wspinając się w ten sposób na historyczne maksima. Jak na razie w tym roku to maj był najbardziej udanym miesiącem dla akcjonariuszy Bowimu. W tym czasie akcje zyskały okrągłe 40 proc. po tym, jak w kwietniu cena wzrosła o 17,4 proc., a w marcu o blisko 11 proc. Również pierwszy miesiąc tego roku był bardzo udany dla udziałowców, a jak na razie tylko luty przyniósł przecenę akcji Bowimu.

Czytaj więcej

Wraz z czerwcem na GPW powinno się zrobić cieplej

Przypomnijmy, że w roku 2021 akcje przedsiębiorstwa zyskały niemal 160 proc. Pod koniec maja notowania przedsiębiorstwa wybiły się z kanału wzrostowego. Jego górne ograniczenie stanowiło wsparcie podczas dwóch korekcyjnych sesji. Jak na razie nie widać niepokojących sygnałów na wykresie.

GG Parkiet

Warto zauważyć, że podczas spadkowych sesji rosną obroty, co potwierdza zainteresowanie inwestorów. Nic dziwnego, bo firma zdecydowanie poprawia wyniki finansowe dzięki rosnącym cenom wyrobów. Pod koniec poprzedniego miesiąca przedsiębiorstwo zaprezentowało wyniki za I kwartał. Jak podano, skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 647,16 mln zł wobec 404,72 mln zł w tym samym czasie rok wcześniej. Do tego Bowim odnotował 45,4 mln zł zysku netto.

Rok wcześniej było to 31,6 mln zł. Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, a jej kapitalizacja sięga 310 mln zł. Historyczny wskaźnik ceny do zysku wynosi 2. Spółka zamierza wypłacić 2,52 zł dywidendy na akcję.paan