Zakończenie cyklu obniżek stóp procentowych nie sprzyja rynkowi obligacji. Czy obecnie lepiej jest unikać takich inwestycji?
Hossa na rynku obligacji niestety się zakończyła. To, czy warto inwestować w te papiery, zależy od nastawienia danej osoby do ryzyka i horyzontu inwestycyjnego. Jeśli inwestor chce kupić obligacje na krótki termin, licząc na duże zyski, to nie jest to dobry moment. Natomiast jeśli ktoś zamierza ulokować środki w możliwie najbezpieczniejszym miejscu i chce osiągnąć zyski nieznacznie przewyższające inflację, to wskazane są dla niego obligacje skarbowe.