Obligacje warte zainteresowania

Podczas piątkowej konferencji „Parkietu" zarówno inwestorzy, jak i emitenci mieli szansę zgłębić tematykę związaną z rynkiem długu korporacyjnego. Sala pękała w szwach.

Aktualizacja: 06.02.2017 12:53 Publikacja: 03.12.2016 10:58

Panel dyskusyjny „Obligacje korporacyjne – inwestuj, zarabiaj, unikaj ryzyka”. Od lewej: Przemysław

Panel dyskusyjny „Obligacje korporacyjne – inwestuj, zarabiaj, unikaj ryzyka”. Od lewej: Przemysław Tychmanowicz, „Parkiet”, Emil Szweda, Obligacje.pl, Andrzej Zajko, DM PKO BP, Wojciech Gąsowski, Noble Securities, oraz Katarzyna Majchrzak, Societe Generale CIB.

Foto: Archiwum

Obligacje korporacyjne to w ostatnim czasie jeden z najgorętszych tematów na rynku giełdowym. Wzbudzają one coraz większe zainteresowanie zarówno inwestorów, jak i emitentów. Dowodem na to była konferencja „Parkietu" poświęcona tej tematyce, która odbyła się w piątek w pałacu Sobańskich w Warszawie. W sumie udział w niej wzięło około 120 osób.

Paneliści, którzy wzięli udział w konferencji, mówili m.in. jak inwestować, zarabiać i unikać ryzyka na rynku obligacji. – Rynek się rozwija, klienci szukają nowych rozwiązań i stąd coraz częściej sięgają właśnie po obligacje korporacyjne – mówił Andrzej Zajko, zastępca dyrektora w DM PKO BP. Uczestnicy dyskusji podkreślali jednak, że obligacji nie należy traktować jako prostej alternatywy dla lokat. – W tej chwili duże zainteresowanie obligacjami wynika z niskich stóp procentowych, jednak nie jest to wcale taki prosty rynek – mówiła Katarzyna Majchrzak z Societe Generale CIB.

Podczas konferencji poruszona także została tematyka Catalyst, a także ratingów na rynku obligacji. – Rating będzie zyskiwał na znaczeniu, ale to musi być proces rynkowy. Z własnego doświadczenia widzimy, że emitenci zaczynają interesować się ratingiem – mówił Łukasz Olszewski z S&P. Mowa była także o tym, jakie korzyści z perspektywy spółki niesie emisja długu. – Firmy zaczynają się przyzwyczajać do wymogów, jakie niesie ze sobą emisja obligacji, i nie jest to element, który przesądza o tym, z jakich źródeł finansowania korzystać – mówił Andrzej Sutkowski z kancelarii White & Case.

[email protected]

 

Parkiet PLUS
Czy chińska nadwyżka jest groźna dla świata?
Parkiet PLUS
Usługa zarządzania aktywami klientów to nie kiosk z pietruszką
Parkiet PLUS
„Sell in May and go away” – ile w tym prawdy?
Parkiet PLUS
100 lat nie kończy historii złotego, ale zbliża się czas euro
Materiał Promocyjny
Wsparcie dla beneficjentów dotacji unijnych, w tym środków z KPO
Parkiet PLUS
Dobrze, że S&P 500 (trochę) się skorygował po euforycznym I kwartale
Parkiet PLUS
Szukajmy spółek, ale też i inwestorów