Pierwszy z nich w III kwartale zanotował rekord notowań i był jednocześnie najlepszym spośród wszystkich subindeksów, ze stopą zwrotu w tym okresie równą 16,8 proc. Kolejnym pod tym względem był subindeks WIG-chemia, który zwyżkował w ubiegłym kwartale o 13,78 proc. Na trzecim miejscu znalazły się przedsiębiorstwa z branży paliwowej. WIG-paliwa wzrósł o 12,17 proc. Podobnie zwyżkowały także WIG-górnictwo oraz WIG-energia. Od początku roku najsilniejszymi subindeksami są WIG-paliwa oraz WIG-górnictwo. Spółki z tych sektorów wspierają m.in. drożejące surowce.
Ostatnie miesiące zdecydowanie należą do spółek odzieżowych, które liderują na szerokim rynku pod względem zwyżek. Gwiazdą jest m.in. Esotiq & Henderson. Inwestorzy liczą, że sprzedawca bielizny, po pozbyciu się ciążącej na wynikach części biznesu, będzie notował zdecydowaną poprawę pod względem finansowym. Dynamicznie rosły kursy także dwóch innych firm z tej branży, notowanych dodatkowo w WIG20. Mowa o LPP oraz CCC, które w ostatnich tygodniach chwalą się mocno rosnącą sprzedażą swoich produktów.
W III kwartale zwyżkowały notowania większości firm z branży chemicznej. Był to udany okres dla akcjonariuszy Ciechu i Synthosu, jednak najwięcej radości przyniosła inwestorom Grupa Azoty, której kurs wzrósł około 20 proc. Z jednej strony przedsiębiorstwo informowało o poprawie wyników, a z drugiej o ambitnych planach rozwoju.
Na koniec warto wspomnieć o firmach paliwowych. Z tej grupy najwyższą stopę zwrotu przyniosły w III kwartale udziały w PKN Orlen oraz Lotosie. Przez trzy ostatnie miesiące ich akcje wzrosły o ponad 20 proc. Uwagę inwestorów przykuwają dynamiczny rozwój i poprawiające się wyniki finansowe tych firm.