Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
W ślad za spadającą popularnością gotówki spada również liczba samych bankomatów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba takich urządzeń zmalała o 637. Na koniec II kwartału było ich 22 166. Kolejny rekord ustanowiły natomiast terminale płatnicze. Według NBP pod koniec czerwca było ich 974 tysiące, ale Jarosław Sadowski, główny analityk Expander Advisors, przypomina, że w lipcu Ministerstwo Finansów ogłaszało, że ich liczba przekroczyła milion. Warto również zwrócić uwagę, że po raz pierwszy w historii wartość transakcji gotówkowych dokonanych kartami była niższa niż wartość transakcji bezgotówkowych.
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Jak wynika z ostatniej edycji ESET Threat Report, druga połowa 2025 r. przyniosła większą częstotliwość ataków i...
2025 rok przyniósł stabilizację zadłużenia Polaków, a nawet jego niewielki spadek w ostatnich miesiącach. Jednak...
Na rynku depozytów zyski z drugiej połowy roku nie zrekompensowały strat z pierwszej. A przy inflacji zbliżające...
Jak Polacy wyobrażają sobie jesień życia i czy ich marzenia są realne w konfrontacji z prognozami z ZUS? Sprawdz...
Już nawet inflacja bazowa znalazła się w dopuszczalnym paśmie wahań NBP. Rynek oczekuje teraz kolejnych obniżek...
„Dzień dobry, tu twój wirtualny doradca. Biorąc pod uwagę twój próg ryzyka, nie kupuj akcji tej spółki. Mam dla...