Walka z wirusem osłabia spółki

Proces szczepień, rozpoczynający nowy etap walki z koronawirusem, to jedna z informacji, której oczekiwało wielu Polaków. Jednocześnie odwraca uwagę od spółek oferujących testy na koronawirusa bądź pracujących nad lekiem. W poniedziałek trwał odwrót inwestorów od takich firm.

Publikacja: 29.12.2020 05:00

Walka z wirusem osłabia spółki

Foto: AFP

Po godzinie 14 walory Biomedu Lublin taniały aż o około 15 proc., do 8,28 zł. Spółka pracuje nad immunoglobuliną – lekiem na Covid-19 na bazie osocza ozdrowieńców. W ostatnim czasie przeszła przez spore turbulencje, choćby odejście prezesa, jednak prace nad lekiem trwają.

BioMaxima z kolei ogłosiła, że w poniedziałek rozpoczęła wprowadzanie do obrotu na terenie Polski i krajów Unii swojego nowego testu na koronawirusa. Początkowo informacja nie uchroniła jej od spadków na poniedziałkowej sesji. W drugiej połowie dnia akcje nieznacznie drożały – o 0,7 proc.

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej!

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Medycyna i zdrowie
Synektik ma konkurenta. Kurs akcji tąpnął
Medycyna i zdrowie
Analitycy widzą potencjał w spółkach biotechnologicznych z GPW
Medycyna i zdrowie
Zarząd Pure Biologics wnioskuje o upadłość. Kurs zanurkował
Medycyna i zdrowie
Prezes Ryvu: po wakacjach otworzy się solidne okno do współpracy
Medycyna i zdrowie
Medinice robi krok naprzód. Akcje drożeją
Medycyna i zdrowie
Biznes Poltregu w ważnym momencie