Wyłamanie się z tego poziomu dołem otwierałoby drogę do umocnienia złotego w kierunku 2,93, gdzie znajduje się kolejny poziom o charakterze popytowym. Oporem są rejony 2,98 i dopiero wyraźny powrót powyżej tej bariery poprawiałby krótkoterminową sytuację techniczną tej pary.
EUR/PLN
Na eurozłotym również obserwowaliśmy wczoraj względnie spokojne wahania. Stronie podażowej udało się doprowadzić do przetestowania wsparcia w postaci około 2-miesięcznej linii trendu wzrostowego, która aktualnie znajduje się przy cenie 3,88. Jak na razie wsparcie spełnia swoje popytowe zadanie, natomiast za opór uznałbym w krótkim terminie cenę 3,8950, której przekroczenie miałoby szansę doprowadzić do silniejszego umocnienia euro, bowiem można już obecnie przyjąć, że korekta na tej parze, jaka widoczna jest od ubiegłego tygodnia zaczyna przyjmować kształt klina zniżkującego, a biorąc pod uwagę dynamiczny impuls wzrostowy, jaki poprzedza formację, jej wymowa jest tu pozytywna. Przełamanie wsparcia w rejonie 3,88 otwierałoby drogę w kierunku kolejnego poziomu o charakterze popytowym, który zlokalizowany jest w strefie 3,84 - 3,86.
PLN BASKET
Mniej więcej podobnie jak na dolarze, przedstawia się sytuacja na koszyku, czyli kurs również oscyluje w rejonie linii szyi RGR. Warto jednak zwrócić uwagę, że gracze nie zareagowali na przejście jej poziomu, zatem formacja niekoniecznie musi w tym przypadku zadziałać. Być może ważniejszym wsparciem jest dołek sprzed dwóch tygodni, zlokalizowany przy cenie 3,4130. Jego przekroczenie otwierałoby bowiem drogę do umocnienia złotego w kierunku ok. 3,39.