Reklama
Rozwiń
Reklama

X-TRADE: Euro na 27-miesięcznym szczycie

W czwartek kurs euro wzrósł wobec amerykańskiego dolara do poziomu 1,3480 i był najwyższy od 27 miesięcy.

Aktualizacja: 22.02.2017 13:11 Publikacja: 12.04.2007 16:07

Notowania EUR/USD rosną ze względu na oczekiwaną w czerwcu, podwyżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych do 4 proc., przez Europejski Bank Centralny. Stopy w Eurolandzie ostatni raz wzrosły 8 marca br. Wówczas ECB podniósł je do poziomu 3,75 proc. i obecnie są one najwyższe od jesieni 2001 roku.

Impulsem do wzrostu EUR/USD mogły też być, tygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Jak poinformował Departament Pracy, liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych, wzrosła w USA o 19 tys. do 342 tys. (oczekiwano odczytu na poziomie 320 tys.).

Proces osłabienia dolara wobec euro nie powinien się dziś wyraźnie pogłębić i euro raczej nie przekroczy psychologicznego poziomu 1,35 dolara. Wzrosty hamować może oczekiwanie na jutrzejsze dane o marcowej inflacji PPI w USA. Dane, które mogą okazać się wyższe od prognoz, co potwierdziłoby, ujawnione wczoraj w protokole z ostatniego posiedzenia FOMC, zaniepokojenie amerykańskich władz monetarnych, wzrostem inflacji.

O godzinie 16:00 kurs EUR/USD testował poziom 1,3475 dolara.

Marcin R. Kiepas

Reklama
Reklama
Komentarze
Stopy procentowe spadną
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Komentarze
Gospodarczy zegar tyka
Komentarze
Mocny okres przedświąteczny
Komentarze
Fed i RPP obetną stopy?
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Komentarze
Rada pod presją danych
Komentarze
Plan pokojowy w centrum uwagi
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama