Dane te nie powinny mieć wpływu na kurs wspólnej waluty, ponieważ dotyczą okresu dwóch miesięcy temu i najprawdopodobniej wartość ta jest już wpisana w ceny. Bilans handlowy ze Szwajcarii również jest prognozowany na poziomie lepszym niż ostatnie 673 mln. Dzisiejsze informacje z Japonii wpłynęły na umocnienie się waluty kraju kwitnącej wiśni. Wydatki gospodarstw domowych wyniosły 1,1% przy poprzedniej wartości 0,1. Bezrobocie spadło do poziomu 3,8%. Sprzedaż detaliczna na poziomie (-0,6)% była gorsza od prognoz, jednak lepsza od poprzedniej wartości (-0,7)%. Informacje te wpłynęły również na wzrosty indeksu NIKKEI225. Z USA poznamy indeks zaufania konsumentów Conference Board. Inwestorzy spodziewają się wartości na zbliżonym poziomie do poprzednich 104 pkt. W przypadku powodzenia rozmów Stany Zjednoczone-Iran w kwestii Iraku mogłoby dojść do spadku cen ropy, pozwalając tym samym na dalsza zwyżkę waluty amerykańskiej. Jeden z członków ECB wypowiedział tezę, iż stopy w strefie euro nie są jeszcze na właściwym poziomie. W związku z powyższym waluta amerykańska powinna pozostać dziś w wyznaczonych wcześniej zakresach, oczekując danych spodziewanych z końcem tygodnia.
Złoto pozostawało w wąskiej konsolidacji pomiędzy 654,90 usd/oz i 655,35. Takie zachowanie tego metalu tylko potwierdza konsolidację na rynku walut. Najprawdopodobniej i w tym przypadku będzie trzeba poczekać na rozstrzygnięcie do końca tygodnia.
O godzinie 09:01 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,3438 dolara.
Sytuacja techniczna eurodolara: godziny sesji nocnej przyniosły zgodny z założeniami atak na rejony ostatnich dołków. Umocnienie dolara do euro poniżej 1,3415 jednak się nie powiodło i kurs szybko wrócił do charakterystycznych z dnia wczorajszego obszarów: 1,3430 - 1,3540. Biorąc pod uwagę aktualny obraz rynku tej pary oraz układ wskaźników intra day założyć można, że nocna próba umocnienia waluty amerykańskiej nie była ostatnią. Zanegowaniem scenariusza aprecjacji dolara byłoby dopiero trwałe wyjście notowań powyżej sygnalnej zlokalizowanej w rejonie 1,3470. Kluczowe wsparcie w dalszym ciągu wyrysować można na 1,3330-1,3360. Nie jest wykluczone, że inwestorzy z bardziej zdecydowanymi ruchami czekać będą do kluczowych ze względu na dużą ilość odczytów makroekonomicznych (głównie z USA) czwartku i piątku.
RYNEK KRAJOWY