Znacznie gorszy okazał się odczyt indeksu Fed z Filadelfii za kwiecień. Poziom odczytu (-24,9) punktu, był niższy od poprzedniej wartości (-17,4). Pomimo nienajlepszych informacji rynek nie zareagował wyprzedażą dolara, a jego notowania pozostały stabilne we wspomnianym wcześniej przedziale zmian. Dziś nie poznamy żadnych informacji o charakterze makroekonomicznym z Europy jak również ze Stanów Zjednoczonych. W związku z tym notowania powinny przebiegać spokojnie, choć nie można wykluczyć większej zmienności spowodowanej osiągnięciem minimalnej wartości dolara na świecie. Giełdy w Nowym Jorku zamknęły się bez wyznaczenia jakiegokolwiek kierunku. Indeks Dow Jones zakończył notowania na poziomie 12620,49 punktu, tj. 0,01%. Na przebieg dzisiejszej sesji giełdowej z pewnością będą miały wpływ wyniki kwartalne spółek. Inwestorzy będą w szczególności analizowali wyniki banków.
Złoto nieznacznie zyskało na wartości, osiągając maksimum na poziomie 945,05 usd/oz. Na rynku można zaobserwować również wciąż utrzymujące się wysokie notowania ropy, co nie sprzyja aprecjacji waluty amerykańskiej.
O godzinie 08.01 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,5900 dolara.
Sytuacja techniczna eurodolara: godziny sesji nocnej po raz kolejny nie wniosły praktycznie nic nowego. Kurs klinując się w pobliżu figury 1,5900 w dalszym ciągu potwierdza bardzo silną stronę popytową. Nadal zatem realny wydaje się atak na bardzo charakterystyczny rejon figury 1,6000. Poranny układ wskaźników intra day sugeruje, że próba osłabienia waluty amerykańskiej względem euro do tego właśnie rejonu nastąpić może w pierwszej części dzisiejszego handlu. Zanegowaniem takiego scenariusza byłby spadek cen eurodolara poniżej sygnalnej - wczorajszego dołka: 1,5845. Analizując zmiany z ostatnich kilku sesji widać, że obszar 1,5980 - 1,5990 był ostatnio bardzo wyraźnie broniony. Przy obecnej sytuacji technicznej trudno zakładać, aby byki w ciągu dzisiejszej sesji odważyły się trwale wyjść powyżej psychologicznej bariery 1,6000.
RYNEK KRAJOWY