Ilość noworejestrowanych bezrobotnych okazała się nieznacznie wyższa od prognoz i wyniosła 371 tysięcy. Przepływ kapitału do USA wyniósł 80,4 miliarda USD. Informacja ta nie wpłynęła jednak na rynek. Dziś poznaliśmy dynamikę produkcji przemysłowej. Wyniosła ona (-0,7)%, przy poprzedniej wartości 0,2. Indeks Fed z Filadelfii za maj oczekuje się na poziomie (-20) punktów. Bardzo możliwe, że do końca dnia zmienność na eurodolarze może być większa ze względu na kolejne dane makroekonomiczne.
Złoto nieznacznie zyskało na wartości osiągać maksimum na poziomie 883,50 usd/oz. Również ropa zaczęła zyskiwać na wartości. Dalsze wzrosty na rynku surowców i metali mogą wpłynąć na notowania dolara na świecie.
RYNEK KRAJOWY
Notowania na rynku krajowym były bardzo spokojne. Dolar zyskał na wartości w stosunku do złotego osiągając maksimum na poziomie 2,1974. Wspólna waluta pozostawała jednak w wyznaczonym zakresie zmian pomiędzy 3,3846 a 3,4022. Dziś poznaliśmy bilans płatniczy za marzec. Wyniósł on (-1,605) miliarda EUR. Jest to wynik gorszy od poprzedniego. Jednak odczyt ten nie wpłynął na notowania naszej waluty. Giełda w Warszawie traciła dzisiaj na wartości. Indeks WIG zbliżył się tym samym do poziomu 3030 punktów.
Maciej Kowal