Produkcja przemysłowa w USA nieoczekiwanie obniżyła się aż o 0.7% w kwietniu. Przypomnijmy że dane za ubiegły miesiąc zostały zrewidowane w dół do poziomu 0.2%.
Jak wynika z danych departamentu pracy USA, ilość nowych podań o zasiłki dla bezrobotnych wzrosła w kwietniu o 6 000 do poziomu 371 000, co było wynikiem zgodnym z prognozami. Słabość na amerykańskim rynku pracy wciąż jest widoczna.
PKB strefy euro wzrosło w pierwszym kwartale tego roku o 0.7% /m oraz 2.2% r/r. W ostatnim kwartale ubiegłego roku te same dane miały wartość 0.4%.
Eurodolar porusza się wciąż w wąskim przedziale cen wyznaczonym poziomami 1.53-1.56. Pokonanie jednego z nich powinno otworzyć drogę do większego ruchu w tym samym kierunku. W przypadku spadków poziomem docelowym byłaby wysokość 1.50. Indeks siły relatywnej RSI znajduje się w negatywnym przedziale ale ma szanse na wzrosty. Wiele prawdopodobnie zależeć będzie od tego jak rozwinie się sytuacja na amerykańskich giełdach. Tamtejsze indeksy testują teraz poziomy oporu.
Sylwester Majewski