W związku z tym zachowanie rynku może cechować się dzisiaj dynamicznymi zmianami kierunku wynikającymi z emocji inwestorów. Giełda w Nowym Jorku zyskała na wartości. Indeks Dow Jones zamknął się na poziomie 11019,69 pkt., tj. 3,86%. Zachowanie tego indeksu, zwłaszcza ostatnia godzina, może sugerować pojawienie się dużego popytu. Jednak możliwe jest, że była to kolejna interwencja Banku Centralnego na rynku papierów wartościowych. Nasuwa się pytanie kto zapłaci za takie działanie, ponieważ musi ono być sfinansowane z jakiegoś źródła, a zwiększanie deficytu budżetowego nie jest wskazane.
Złoto pozostawało w ograniczonym zakresie zmian pomiędzy 860,68 a 840,20 usd/oz. Biorąc pod uwagę wcześniejsze zmiany obecnie zakres 20 usd nie jest znaczący. Zachowanie tego metalu sugeruje możliwość deprecjacji waluty amerykańskiej.
O godzinie 08.04 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,4205 dolara.
Sytuacja techniczna eurodolara: po raz kolejny znacząco zmieniła się podczas godzin handlu azjatyckiego. Kurs dynamicznie spadł do poziomu 1,4155, po wczorajszym wygenerowaniu górki na 1,4540. Zmienność w ciągu kilkunastu godzin sięgnęła blisko 400 punktów! W dalszym ciągu zatem skala zmienności jest wprost proporcjonalna do nerwowej sytuacji na rynkach finansowych. Rejon nocnego dołka 1,4155 - 1,4170 umiejscowiony jest w pobliżu wyraźnej linii technicznego wsparcia, dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Mając to na względzie oraz biorąc pod uwagę poranny układ na wskaźnikach technicznych intra day spodziewać się można wyraźniejszego odbicia od tego obszaru charakterystycznego. Najbliższy opór techniczny wyrysować można w pobliżu 1,4285.
RYNEK KRAJOWY